AdresaŽukovského 4, Praha 6 time 8 16Ordinační hodiny phone 68 16Objednejte se 773 562 343

 

 

Botuloxin - léčba vrásek a omlazení pokožky

botuloxin - léčba vrásek a omlazení pokožky

Botulotoxin se používá v medicíně jako léčebný prostředek

V estetické dermatologii se roztok Botulotoxinu typu A, v kosmetické formě ve velké míře využívá k odstranění mimických vrásek, zejména mezi obočím u kořene nosu, v okolí očí zejména u zevních očních koutků a na čele. Dá se použít i na některé typy vrásek na krku. Dokáže odstranit i pomerančovou kůži na bradě, zvedá koutky úst, snižuje linii úsměvu, který odhaluje dásně. Umí odstranit i nadměrné pocení, zejména podpaží či dlaní. Vůči botulotoxinu vzniklo mnoho předsudků díky špatné terminologii veřejnosti a neodborné aplikaci. 

Účinky Botuloxinu

 • Omlazuje pokožku, která je pak viditelně uvolněnější
 • Odstraňuje nebo výrazně snižuje intenzitu vrásek
 • Velmi rychlý ambulantní zákrok 
 • Bez nutnosti chirurgického řešení a anestezie
 • Bez nutnosti rekonvalescence
 • Opakováním se účinek prodlužuje

Nejčastější použití a místa aplikace

 • Botox se používá k odstranění mimických vrásek. Nejčastější aplikací je odstranění vodorovných vrásek na čele
 • Dalším žádaným místem úpravy je tzv. glabela, tedy vráska mezi obočím u kořene nosu, která se výrazně objevuje při zamračení
 • Vrásky v okolí očí, zejména u zevních očních koutků. Mezi příčiny těchto vrásek patří hlavně věk a působení slunečního záření
 • Botulotoxin lze použít i na některé typy vrásek na krku
 • Dokáže odstranit i pomerančovou kůži na bradě
 • V oblasti úst se botulotoxin používá při zvýšené kontrakci horního rtu a umí zvednout pokleslé koutky úst
 • Botulotoxin lze úspěšně využít také k úpravám některých drobných asymetrií obličeje, umí snížit linii úsměvu, který odhaluje dásně
 • Na těle je pak hojně využíván také k odstranění nadměrné pocení, zejména podpaží či dlaní

Jak funguje

Kosmetická forma Botulotoxinu typu A užívaná v estetické medicíně je asi 1000x zředěná netoxická látka. Samotný účinek spočívá v uvolnění svalu, který působí přímo na příčinu vrásek, tedy na svalovou činnost. Aplikací velmi malé dávky botulotoxinu do svalu se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění a vyhlazení vrásky a nežádoucí mimiky, tím se také zamezí dalšímu prohlubování vrásek. Časem ale účinek ustupuje a dochází k opětovné inervaci svalu. Účinek je tedy reverzibilní, není nastálo.

Průběh ošetření

Jedná se o ambulantní zákrok, trvající několik minut. Vlastní aplikace zabere 5 - 10 minut. Aplikuje tenkou jehlou (tzv. inzulinkou) pod kůži do příslušné oblasti. Samotné injekční podání není výrazně bolestivé, dalo by se přirovnat ke štípnutí, lze však provést i v místním znecitlivění. Ihned po zákroku může být kůže v místě vpichu malinko zarudlá, toto zarudnutí však po několika minutách zmizí. Ihned po zákroku se lze vrátit do běžného života.

Pro koho je zákrok vhodný

Botulotoxin je vhodný pro ženy i muže od 18 do 65 let. Přesto, že studie nebo sledování o škodlivosti na plod neexistují, není vhodný při těhotenství ani pro kojící ženy.

Výsledek aplikace

Botulotoxin funguje stejně u žen i mužů. Úplný výsledek se projeví za 3 až 6 dní. Pokožka je pak viditelně uvolněnější, vrásky buď mizí, nebo jsou méně hluboké.

Jak dlouho výsledek vydrží

Účinky botulotoxinu po první aplikaci odezní zhruba po 3 až 6 měsících. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení nervových vláken. Při dalších aplikacích může vydržet i 9 až 12 měsíců. Čím častěji se látka aplikuje, tím déle účinek vydrží.

Dermaesthetic.cz

map marker 2 16   Žukovského 887/4
161 00 Praha 6 - Ruzyně
phone 68 16   tel: 773 562 343

sestra@dermaesthetic.cz
sulcova@dermaesthetic.cz

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

08:00 - 15:00

10:00 - 18:00

neordinujeme

10:00 - 16:00

08:00 - 13:00

 

 

 

 

Důležité upozornění

 1. Časy objednání jsou POUZE orientační.

 2. Pořadí klientů určuje lékař.

 3. Pokud požadujete potvrzení o vyšetření nebo propustku, formulář si prosím doneste, nevydáváme, jen potvrzujeme.