AdresaŽukovského 4, Praha 6 time 8 16Ordinační hodiny phone 68 16Objednejte se 773 562 343

 

 

Ekzém, lupénka, vlasy, nehty

Ekzém je chronický svědivý kožní zánět (dermatitida). Zánět je neinfekční a může být alergického i nealergického původu. Alergický ekzém (kontaktní, atopický), však bývá velmi častý.

Zánět postihuje především pokožku. V akutní fázi se projevuje výskytem svědivých, začervenalých ložisek, na kterých se později tvoří mokvající puchýřky (papulky a pustulky). Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže (lichenifikace) a barevné změny kůže.

Lupénka nebo-li psoriáza je chronické kožní onemocnění. Probíhá s velkým sklonem k recidivám. Latinský název psoriáza se odvozuje od slova „psora“, neboli odlupování, škrábání. Částečně se dědí, určitě se dá u některých jedinců vystopovat rodinná disposice k chorobě.

Je to viditelná porucha kůže, která se bohužel nedá úplně vyléčit. Psoriáza je tedy přesněji řečeno časté, neinfekční, zánětlivé, autoimunitní onemocnění. Toto slovo zná v dnešní době mnoho lidí, neboť lupénka se stává civilizační chorobou.

Odlupování pokožky, které je 7x rychlejší než u zdravé pokožky je častou součástí lupénky.  Psoriáza (Lupénka) se objevuje většinou mezi desátým až třicátým rokem života, ale může v podstatě začít kdykoli.

Fotolia 86763401 XS

 

Fotolia 100539419 XSVlasová pokožka je jedinečnou partií lidského těla především díky vysoké hustotě folikulů a vysoké produkce kožního mazu (sebum). Vlasy poskytují vlasové pokožce stín a zároveň brání přirozenému ochlazování a odvodu nadbytečné vlhkosti. Tmavé prostředí, teplo a vlhkost jsou ideální faktory pro výskyt plísňových infekcí a množení parazitů. Mezi nejčastější onemocnění vlasové pokožky patří výskyt lupů, lupénka, seboroická dermatitida, plíseň hlavy (Tinea Capitis) a zavšivení. Jednotlivé poruchy a onemocnění vlasové pokožky mají různé příznaky. Mezi nejčastější příznaky patří lupovitost, svědění a zánětlivost. Neřešení problémů s vlasovou pokožkou může vést až k plešatosti (alopecii).

Zdravý nehet je tvořen zcela zrohovatělými buňkami pokožky, takzvaným keratinem. Hlavní funkcí nehtů je chránit citlivé části posledního článku prstů rukou a nohou, ale nehty také zvyšují hmatové vjemy a usnadňují uchopování předmětů. Kdy jsou nemocné? Normální nehet má hladký povrch, bez rýh a žlábků, lesk, růžovou barvu a v jedné osmině měsíček. Prakticky všechny změny barvy, tvaru a struktury nehtu jsou znakem onemocnění nehtů.

Fotolia 85285144 XS

Pokud jste si právě uvědomili nebo již delší dobu vidíte, že něco není na vaší kůži, nehtech nebo vlasech v pořádku, neváhejte nás kontaktovat.

Dermaesthetic.cz

map marker 2 16   Žukovského 887/4
161 00 Praha 6 - Ruzyně
phone 68 16   tel: 773 562 343

sestra@dermaesthetic.cz
sulcova@dermaesthetic.cz

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

08:00 - 15:00

10:00 - 18:00

neordinujeme

10:00 - 16:00

08:00 - 13:00

 

 

 

 

Důležité upozornění

  1. Časy objednání jsou POUZE orientační.

  2. Pořadí klientů určuje lékař.

  3. Pokud požadujete potvrzení o vyšetření nebo propustku, formulář si prosím doneste, nevydáváme, jen potvrzujeme.