AdresaŽukovského 4, Praha 6 time 8 16Ordinační hodiny phone 68 16Objednejte se 773 562 343

 

 

Akné

Fotolia 101706635 XSJedná se o nejběžnější chronické a zároveň zánětlivé onemocnění kůže. Je časté v pubertě, ale má přitom různé věkové vrcholy. Často se dnes vyskytuje i u dospělých, kde může být velmi závažné.

Nejvýraznějšími projevy je vznik vřídků, zvaných trudy, nežity či neštovice. Odborně se jim říká furunkly, hovorově uhry, jebáky, beďary nebo beďáky a beďárky a pupínky.

Jsou způsobeny zánětem vývodu mazových žlázek a to má za následek poškození těchto žlázek a vznik hlubokých zánětů, po nichž zůstávají jizvy a hyperpigmentace. Pokožka s akné obsahuje vyšší aktivitu 5-alfa reduktázy, která přeměňuje testosteron na silnější dihydrotestosteron. Projevy se vyskytují v oblastech s nejvyšší hustotou folikulů, tedy na obličeji, ramenou, v oblasti horního hrudníku a zádech.

U některých lidí přetrvávají projevy i po 50. tém roku věku a bývá doprovázeno i celkovou reakcí organismu s teplotami. 

Nejčastější chybou bývá mechanické odstraňování projevů, nevhodná kosmetika a ošetřování pleti, podceňování projevů a pozdní návštěva odborného lékaře.

K řešení projevů používáme lokální přípravky (předepsané na recept), které ale většinou samotné nestačí k úplnému vyřešení projevů, nutno je i změnit přístup k ošetřování pleti a vhodná dermatokosmetika.

Ve většině případu lze problém řešit lokálními přípravky, proto k celkové léčbě přistupuji velmi nerada a velmi zřídka. Ale i tak existuje samozřejmě celá řada metod, které v kombinaci pomohou problémy vyřešit. Jedná se například o kúru chemických peelingů, mikronedlingu, dermabraze, karboxyterapie, masky, fototerapii, laserové ošetření a další.

Pokud jste se v těchto problémech našli, tak neváhejte a domluvte si u nás konzultaci a nečekejte, na vznik nevratných změn kůže.

 

Dermaesthetic.cz

map marker 2 16   Žukovského 887/4
161 00 Praha 6 - Ruzyně
phone 68 16   tel: 773 562 343

sestra@dermaesthetic.cz
sulcova@dermaesthetic.cz

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

08:00 - 15:00

10:00 - 18:00

neordinujeme

10:00 - 16:00

08:00 - 13:00

 

 

 

 

Důležité upozornění

  1. Časy objednání jsou POUZE orientační.

  2. Pořadí klientů určuje lékař.

  3. Pokud požadujete potvrzení o vyšetření nebo propustku, formulář si prosím doneste, nevydáváme, jen potvrzujeme.